LAHOS

"Epinephelus Aeneus"

"Akuakültür Üretimi Olarak"

Dünyada İlk ve Tek
Daha Fazla Bilgi
Yeni Porsiyon Türler
Fangri Mercan
Antenli Mercan
Daha Fazla Bilgi
Porsiyon ve Yavru Balık
Levrek | Çipura | Granyöz
Daha Fazla Bilgi
Avrupa'nın En Büyük

Kapalı Devre Kuluçkahanesi ve Mikro Alg Ünitesi
Daha Fazla Bilgi
Açık Deniz Yetiştiriciliği
Ekolojik Sürdürülebilirlik İlkelerine Dayalı
Çevreyle Dost Üretim Teknolojileri
Anemon Balığı Üretimi
Tüm Alt Türleriyle

Dünyada Tek

Daha Fazla Bilgi
Previous slide
Next slide

ÜRETTİĞİMİZ PORSİYON ve YAVRU BALIKLAR

LAHOS

15 yıl süren AR-GE çalışmalarımızın sonucunda LAHOS "Epinephelus Aeneus" türünü hem yavru balık hem de porsiyon balık olarak ana türlerimiz arasına eklemiş bulunmaktayız.
Ürüne Git

LEVREK

10 yılı aşan AR-GE çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz sağlıklı ve adaptasyon kabiliyeti yüksek yavru balıklarımızı yoğun akıntı altında, su kalitesinin en yüksek olduğu açık denizde yetiştiriyoruz
Ürüne Git

ÇİPURA

10 yılı aşan AR-GE çalışmaları sonucunda elde ettiğimiz sağlıklı ve adaptasyon kabiliyeti yüksek yavru balıklarımızı yoğun akıntı altında, su kalitesinin en yüksek olduğu açık denizde yetiştiriyoruz
Ürüne Git

GRANYÖZ

Kendi kuluçkahanemizden elde ettiğimiz yavrularla, Ege'nin en kuzey bölgesinde, yüksek su kalitesinde açık denizde yetiştirdiğimiz granyöz (sarıağız) balıklarımız yüksek kalitede sunulmaktadır.
Ürüne Git

Neler Yapıyoruz?

Akvatek olarak, akuakültür yetiştiricilik sektörüne değer katabilmek için farklı, denenmemiş ve ekonomik değeri yüksek türleri akuakültür olarak yetiştirebilmek ve bunu yaparken maksimum verimlilik ve doğala en yakın sonuçlar elde etmek adına sürekli olarak AR-GE çalışmaları gerçekleştiriyoruz.

Akuakültür olarak Lahos balığı üretiminin dünya üzerindeki tek örneğini gerçekleştiriyoruz.

Larval aşamadan itibaren Rotifer üretimiyle ve Artemia sistemiyle balıkların zooplnakton ile doğal ortamlarında olduğu şekilde hayvansal besin ihtiyacını karşılamak üzere Avrupa’nın en büyüğü olan kapalı devre alg üretim ünitemizde de omega 3, omega 6 yağ asitlerinin temel kaynağı olan 4 farklı alg kültürü ile rotiferleri zenginleştirmekteyiz.

Önceliklerimizin başında gelen ekolojik sürdürülebilirlik için, içinde bulundurduğu deniz suyunun %97’sini devamlı olarak filtreleyerek kullanan ve denizden sadece saatlik %3 su takviyesi alan, üretim için uygun su şartlarının sabit tutulduğu, Türkiye’de tek örnek olan kapalı devre kuluçkahane sistemi ile üretim yapmaktayız.

Kafeslerimizin tamamı açık denizde su kalitesinin ülkede en iyi olduğu bölgelerde kurulmuştur. Çoğunlukla durgun, ılık ve koylarda yer alan üretim şekline göre bu şekilde Levrek gibi balık türlerinin doğasında yer alan, soğuk su içinde devamlı olarak hareket etme içgüdüsünü engellememiş oluyor ve balığın yağ yapısının sadece deride kalmasının önüne geçiyoruz. Omega 3 ve Omega 6 gibi yağ asitlerini hareket eden balığın kas yapısının içine dahil olduğundan çok daha lezzetli ve sağlıklı balıkları sofralara sunuyoruz.

Bir balığı 1 kiloluk ağırlığa erişinceye kadar yetiştirmek maliyetli bir iştir. Normalde bir levrek 1 kg ağırlığa 4 yılda ulaşmaktadır fakat Akvatek olarak yürüttüğümüz AR-GE çalışmaları neticesinde biz bu süreyi 3 yıla, 2 kg ağırlığa ulaşma süresini de 5 yıla düşürmeyi başardık.

Şirket Tanıtım Videosu

Hakkındaki Videoyu Oynat Off shore cultivation

Teklif İsteyin

Talebiniz doğrultusunda hızlıca hasat gerçekleştirebilir ve dünyanın neresinde olursanız olun kısa süre içinde siparişinizi size ulaştırabiliriz. Eğer yüksek kaliteli ve yüksek besin değerlerine sahip ürünlerimizle ilgileniyorsanız butona tıklayarak teklif formunu doldurup taleplerinizi bize iletebilirsiniz. En kısa sürede size dönüş sağlayacağız.

Ece ÇAPKUR
Read More
Son zamanlarda yediğim en lezzetli levrekti 🙂 Emrah Bey'e çok teşekkür ederim bu güzel lezzetle bizi buluşturduğu için.
Fatinga Da Silva
Read More
Cumhur Bey'e misafirperverliği ve bizi AKVATEK hakkında bilgilendirdiği için çok teşekkürler!
Previous
Next

EKİBİMİZ